Příští zápas

FC Fryšták vs Záhlinice

Datum a čas konání: 11.5.2024 16:30

Fryšták skončil před branou finále

Utkání semifinále poháru hejtmana Zlínského kraje FC Fryšták - RAK Provodov slibovalo velkou bitvu.Fryšták se dostal poprvé v poháru až do semifinále,navíc v sezóně už má klid ,tak pohár byl pro něj zápas jara.Provodov před jarem měl cíl získat double ,pohár i přebor.Obě mužstva hrají na jaře dobře,přesto zkušenosti mluvily pro Provodov. Utkání jara pro obě mužstva překvapivě nepřilákalo do hlediště moc diváků,ale rozhodně nenudilo.Fryšták byl v prvním poločase prvním mužstvem jara,který na jaře suverénní Provodov trápil.Přítomní diváci viděli v prvním poločase dobrý fotbal. Jako první zahrozil hlavou mimo v 8 min. hostující Huťka.V  13 min. šel Fryšták do vedení ,když nepovedený centr Krhůtka z pravé strany skončil za zády překvapeného brankáře Provodova 1:0.V 18 min. se odehrál první klíčový okamžik zápasu.Stoprocentní dorážka fryštáckého Doležela ze dvou metrů od brankové čáry neskončila v síti.Provodov mohl srovnat hned z protiútoku,přímý kop Chalupy přesně k tyči ovšem brankář Mikel parádně vytěsnil na roh.Fryšták se nenechal zatlačit a v 22 min. měl Hrnčiřík hlavou  šanci,jenže udeřilo na druhé straně. Hostující Ulman podobně sťastně jako domácí Krhůtek o pár minut dříve skóroval na 1:1.Fryšták makal a tlačil Provodov .Za svou snahu byl odměněn v 39 min. ,když ostrý centr Trojáka z levé strany usměrnil hlavou do sítě v poslední době střelecky úspěšný Tomáš Křenek 2:1.Bohužel v 43 min.přišel druhý klíčový okamžik utkání a možná rozhodující. Domácí Troják zahrál velmi neštastně malou domů a brankáři Fryštáku moc možností nezbývalo.Faul ,jen žlutá karta a penalta,vyrovnání Josefíkem na 2:2 ,to byl moc smolný závěr prvního poločasu pro Fryšták.Hráče Fryštáku tato situace zlomila ,víc než si připouštěli.Nezachytili úvod druhého poločasu a po dvou chybách při odkopu míče do autu na pravé straně obrany přišel rozhodující třetí okamžik pohárového utkání. Ulman po vyhraném osobním souboji předložil míč ve vápně zcela volnému Lacigovi a ten neměl problém poprvé v utkání poslat Provodov do vedení 2:3. Otřesený Fryšták po té  ještě přežil stoprocentní šanci po hlavičce Huťky v 53 min..Viditelně začal zápas ztrácet.Provodov zkušeně držel míč pod kontrolou ,získával po faulech fryštáckých hráčů nebezpečné standartní situace a v pohodě kouskoval hru.Čas tak neúprostně byl proti Fryštáku,nepomohli ani svěží střídající hráči .V 87 min. přišlo rozhodnutí ,když dva nejstarší hráči Provodova na hřišti Slončík s Hellebrandem vyškolili obranu domácích a získali pro hosty pokutový kop.Ten Slončík proměnil a poslal Provodov do finále.