Příští zápas

FC Fryšták vs Záhlinice

Datum a čas konání: 11.5.2024 16:30

Mladcová obhájila prvenství

Po finále Fryštacké ligy staré gardy zabijačkové speciality nejvíc chutnaly Mladcové

Fryšták – Mužstvo Mladcové po finálovém skalpu celku Hrubé Hospody vyhrálo 7. ročník Zimní ligy staré gardy v malé kopané ve Fryštáku. Mladcová tak obhájila prvenství z loňského ročníku soutěže. Bronzovou příčku vybojovalo Lešení. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášený Radek Koubek (Hrubá Hospoda) a nejlepším hráčem se stal Pavel Matula (Mladcová). Cenu pro nejlepšího turnajového rozhodčího převzal Petr Křenek starší. Lešení v souboji o 3. místo jasně překonalo tým Poskládaných 5:0. ,,Předváděli jsme chytrý fotbal. V prvním poločase jsme štípské mužstvo jasně přehrávali a téměř jsme ho nepustili na naši polovinu hřiště. Soupeřům tiotiž chyběl moment překvapení. Poskládaní herní projev zlepšil až ve druhé půli za stavu 3:0. Ke korekci výsledku i zásluhou jistého gólmana Jaroslava Krajče jsme je však nepustili,“ potěšil zisk bronzové pozice kouče Lešení Vratislava Rudolfa staršího. Utkání o první příčku bylo daleko dramatičtější a Mladcová v něm porazila Hrubou Hospodu 4:3. ,,V zápase jsme třikrát prohrávali. Ovšem jeho závěr se nám povedl. Nejprve Jaroslav Černý vyrovnal na 3:3, aby nám v poslední minutě Sedláček čtvrtou trefou v síti Koubka zajistil zisk titulu,“ radoval se forvard Mladcové Miroslav Zbořil. Jeho celek měl však za obhajobou prvenství z loňského roku hodně těžkou cestu. ,,Hrubá Hospoda výborně bránila a byla také nebezpečná z ojedinělých protiútoků. My jsme však duel zvládli dobře takticky. Hráli jsme trpělivě a čekali jsme na chyby soupeře. To se nám nakonec vyplatilo,“ pochvaloval si Zbořil, krerý za největší tahouny finále vybral beka Jiřího Jugase a útočníka Pavla Jirsáka. ,,Jugas vynikal poziční hrou a přesnou rozehrávkou. Jirsák zase vytvářel spoustu šancí,“ upozornil ještě Miroslav Zbořil, jehož celku tak nejvíc chutnala ochutnávka pravé domácí zabijačky, ktrá následovala ihned po skončení finálové partie. Hrubá Hospoda byla pochopitelně zklamaná. Vítěz základní části soutěže hodně toužil uspět, nicméně na triumf ve Fryštacké lize staré gardy si musí minimálně rok počkat. ,,Až do poslední minuty jsme zápas zvládali. Měli jsme jistou defenzívu, dařila se nám souhra, víc jsme ovládali balón. Tomáš Teplý nám zajistil vedení 1:0 a 2:1, gól na 3:2 vstřelil Matějíček. Přesto jsme duel nevyhráli. Střetnutí jsme totiž nezvládli takticky, protože jsme při čtvrté rozhodující mladcovské brance poprvé zbytečně otevřeli celou obranu,“ ještě dlouho litoval po finále zklamaný trenér poraženého kolektivu Jiří Málek.

Výsledky rozhodujících zápasů:

O 3. MÍSTO: LEŠENÍ – POSKLÁDANÍ 5:0

Branky: Vladislav Málek 2, Palík 2, Světlík.

Lešení: Jaroslav Krajča – Vladislav Málek, Večeřa, Palík, Světlík, Michal Teplý, Lysák, Pšeja, Kostka.

Poskládaní: Tomáš Navrátil – Jiří Štefan, Marek Štefan, Roman Holík, Kogler, Zdeněk Julina, Petr Julina.

FINÁLE: MLADCOVÁ – HRUBÁ HOSPODA 4:3

Branky: Jirsák, Jugas, Jaroslav Černý, Sedláček – Tomáš Teplý 2, Matějíček.

Mladcová: Radek Ondráš – Jaroslav Černý, Michal Černý, Matula, Hamerník, Sedláček, Jugas, Jirsák, Zbořil.

Hrubá Hospoda: Koubek – Matějíček, Holub, Šimlík, Doležal, Štraub, Macík, Tomáš Teplý, Ondřej Kučera, Jadrníček, Provazník.

Konečné pořadí Zimní ligy staré gardy ve Fryštáku 2015 – 2016: Mladcová, 2. Hrubá Hospoda, 3. Lešení, 4. Poskládaní, 5. Buffalo, 6. Legendy, 7. Obal Print, 8. Lukoveček.