Příští zápas

FC Fryšták vs Záhlinice

Datum a čas konání: 11.5.2024 16:30

Ve finále Zimní ligy staré gardy ve Fryštáku vyzve Hrubá Hospoda Mladcovou

Fryšták – Až do finále dospěl 7. ročník Zimní ligy staré gardy v malé kopané ve Fryštáku. V souboji o titul si v pátek od 18 hodin zahraje vítěz základní části celek Hrubé Hospody s obhájci prvenství z loňského roku Mladcovou. Již od 16.30 hodin se v duelu o 3. místo představí tým Lešení s kolektivem Poskládaných ze Štípy.

Hrubá Hospoda v prvním semifinálovém souboji porazila tým Poskládaných 5:2. ,,Od začátku utkání bylo naším hlavním záměrem hrát ze zabezpečené obrany a ubránit štípského střelce Zdeňka Julinu. Poskládaní jsou totiž hodně nebezpeční, protože jejich gólman Tomáš Navrátil to s balónem umí a hraje dost ofenzívně. Tato taktika nám docela vycházela. Byli jsme rovněž důslední v osobních soubojích a vynikali jsme i přízemní kombinací,“ pochvaloval si kouč Hrubé Hospody Jiří Málek. Jeho mužstvu se povedl nástup do střetnutí. ,,Už ve čtvrté minutě jsme se po pohledné akci Kučery dostali do vedení. V dalším průběhu zápasu kolektiv ze Štípy vyrovnal na 1:1 a 2:2, ovšem závěr duelu jsme měli pod kontrolou. Nejprve Tomáš Teplý upravil stav na 3:2, aby osm minut před koncem stejný hráč skóroval na 4:2. O minutu později Štraub pátou trefou v síti soupeře definitivně pečetil náš postup do finále,“ radoval se Málek, který za strůjce úspěchu vybral trojici Josefa Štrauba, Tomáše Teplého a Ondřeje Kučeru. ,,Štraub skvěle dirigoval celou obranu, Teplý se blýskl hattrickem a Kučera byl pro Poskládané nebezpečný svojí technikou,“ upozornil ještě kouč prvního finalisty letošního ročníku soutěže.

Také Štípský celek toužil v závěru turnaje nastoupit v zápase o první místo. Před utkáním se mu ale téměř rozpadla sestava. ,,Z různých důvodů nám chyběl především tvůrce hry Roman Holík a také Jiří Štefan, Radek Krajča, Kogler, Skřivánek a Nuhlíček. Proto jsme semifinálovou partii chtěli hlavně důstojně odehrát. Herně jsme byli Hrubé Hospodě vyrovnaným protivníkem, v závěrečné fázi střetnutí nám ovšem došly síly. Bojovali jsme však až do konce,“ přiznal brankář poražených Poskládaných Tomáš Navrátil.

Ve druhém semifinále Mladcová překonala Lešení stejným výsledkem 5:2. ,,Do utkání jsme šli s představou nepouštět nebezpečné forvardy Lešení do šancí. Jelikož nám dobře fungovala defenzíva, dařily se nám jednoduché přihrávky a k tomu ještě rychlé protiútoky, tak jsme ve druhé půle jsme vedli 5:1. Na vítěztví má největší podíl jistý brankář Radek Ondráš, s přehledem hrající bek Gojš a technik v útoku Zbořil,“ hodnotil zápas útočník favorizované Mladcové Tomáš Hamerník.

,,Po celý průběh střetnutí jsme nenašli recept na dobře organizovanou obranu soupeře. V poli jsme byli mírně lepším a pohyblivějším mužstvem. O naší porážce však rozhodly poziční chyby a slabá efektivita v koncovce,“ uznal za tým Lešení bek Vratislav Rudolf starší.

Výsledky semifinále:

Hrubá Hospoda – Poskládaní 5:2 (Tomáš Teplý 3, Ondřej Kučera, Štraub – Zdeněk Julina 2),

Mladcová –Lešení 5:2 (Zbořil 2, Jaroslav Černý, Matula, Gurský – Večeřa,