Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Fryšták vypadl v poháru ve čtvrtfinále

Čtvrtfinále Zlínského Poháru KFS

Březnice –⁠ Fryšták 3:2 (1:0)
Branky: 41. Daníček, 61. Kamenčák (pen.), 86. Mňačko –⁠ 71. Křenek, 74. Skalička (pen.)
Když domácí v 61. minutě zvýšili na 2:0, tak by při jejich přesile jen málokdo tipoval drama. Hosté však dokázali srovnat a zadělat na nervydrásající konec duelu. Pokutové kopy ale odmítl jejich gólman Mikel, který hrubou chybou dovolil Mňačkovi rozhodnout o historickém postupu Březnice do semifinále Zlínského Poháru KFS.

Jiří Málek, trenér Fryštáku: „Začali jsme vlažně, pořád mluvili s rozhodčími. Vyústila z toho brzká žlutá karta, kterou dostal Vavruša. Po čtvrt hodině hry jsme začali předvádět kombinační fotbal, Březnice se bránila. Vavruša ale po půl hodině obdržel druhou žlutou, tentokrát za nebezpečnou hru, obě karty byly v pořádku. Těsně před koncem prvního poločasu navíc náš stoper poslal nedůraznou malou domů, čímž domácímu útočníkovi umožnil jít sám na gólmana, po kličce do prázdné branky otevřel skóre. I v deseti lidech jsme měli více ze hry, po penaltě jsme ale prohrávali 0:2. Začali jsme bojovat a vyrovnali. Čtyři minuty před koncem zápasu však náš gólman předvedl hrubou chybu, upřímně netuším, co v tu chvíli dělal, asi podcenil souboj s hráčem domácích. Bohužel jsme takto prohráli 2:3. S hrou jsem naprosto spokojený, vinou nedisciplinovanosti a nesoustředěnosti jsme však vypadli. Nejsmutnější na všem je, že těchto chyb se dopouští zkušení chlapi.“