Příští zápas

Kostelec vs FC Fryšták

Datum a čas konání: 28.4.2024 16:00

Fryšták postoupil do 2.kola poháru KFS

Osm měsíců trvala přestávka soutěžních zápasů. V sobotu se dočkali hráči ,příznivci ,rozhodčí a všichni co mají rádi fotbal.Los poháru nám dal velmi těžkého soupeře pro úvodní kolo. Kádr Veselé prošel výraznou změnou v přestávce a zcela určitě chtějí v I.B třídě hrát  vysoko.,vždyť došli hráči z druhé ligy i divize. Fryšták ovšem taky rozhodně posílil. Přišel Jirka Dobeš ,který hrál ve Fastavu Zlín , v Kroměříži a naposledy v Rakousku. Přišel mladý Dan Kolář ,který se vrátil z Lukova, nebojí se podržet míč a naservírovat ho svým spoluhráčům. Oba určitě budou výrazné posily a vítáme je u nás . Takže první soutěžní kolo mělo svůj náboj. V prvním poločase Fryšták ukazoval ,proč hraje vyšší soutěž . Určitě mu pomohla rychlá úvodní branka. Již ve 2 min. z penalty skóroval Lukáš Skalička.Ale celý první poločas bylo naše mužstvo lepší. Silnější na míči ,přesnější ,rychlejší ,jen ta prokletá koncovka nás trápila. Místo jasného vedení tu byl po prvním poločase jen těsný náskok . Druhá půle začala stejnou převahou Fryštáku . Po hodině hry přišla chybička našich stoperů a do té doby téměř neviditelná letní posila Veselé Pavel Postava chladnokrevně  vyrovnal na 1:1. Veselou gól nakopl a převzala taktovku zápasu. Fryšták ,přestože už neměl tak často míč ,byl ovšem stále nebezpečný. Do šancí se už dostával méně ,ale třeba Halašta ,Chudý ,Sklenář , Vavruša  mohli rozhodnout. Výborný domácí golman držel remízu. V 88 min. zahrávali naši hráči v krátké době třetí přímý kop ze slušné vzdálenosti. Nacvičený signál zakončil střelou k tyči Maňdák 1:2. Fryšták postoupil do dalšího kola a na svého soupeře z utkání Velký Ořechov - Nedachlebice musí do nedělního večera počkat.