Branky: Beránek 2 ,Barcuch 2 ,Laciga - Vašulka ,D.Kolář

o 3.místo

KOCOVINA - BLACK@WHITE   9:6

Přidáváme článek Lubomíra Hotaře ,kterému tímto děkujeme.

Poskládaní titul ve Fryštáku slavili nejprve hodinu v kabině a potom až do časného nedělního rána ve zlínských hospůdkách

Fryšták – Ve Štípě se znovu slaví. Mužstvo Poskládaných v sobotu po třech letech zase získalo titul v Zimní lize v malém fotbale ve Fryštáku. Stříbrnou příčku v 15. ročníku soutěže, která je v letošní sezoně také 4. ročníkem Memoriálu Martina Trojáka, obsadil kolektiv Benfiky, třetí místo vybojoval domácí tým Kocoviny.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášený Martin Mikel (Kocovina), nejlepším střelcem se stal autor 21 gólů Patrik Červenka (Benfika).

Poskládaní ve finále před 100 diváky porazili Benfiku 5:2.

Gólový účet zápasu načal už v 5. minutě Beránek. V 15. minutě Vašulka vyrovnal na 1:1. Ještě v prvním poločase v osmadvacáté minutě poslal znovu Poskládané do vedení Laciga.

Zlom v utkání nastal mezi 34. a 44. minutou, kdy Barcuch dvěma trefami v Joklově síti zařídil štípskému mužstvu náskok na 4:1. Záhy sice Daniel Kolář korigoval stav na 4:2, ovšem necelé tři minuty před koncem Beránek hlavou definitivně pečetil výhru a tím i titul pro Poskládané.

,,Podali jsme zodpovědný výkon. Dobře jsme bránili, byli jsme důslední při rozehrávce a hlavně jsme nevypustili žádný osobní souboj. Hodně nám také pomohli naši skvělí fanoušci, kteří nás celý zápas povzbuzovali,“ užíval si zisk pátého titulu v Zimní lize ve Fryštáku útočník Poskládaných Matěj Velev.

Jeho tým také cenný triumf dokonale oslavil. ,,Hned po finále jsme víc jak hodinu poseděli ve fryštacké kabině. Pak jsme si hospůdce v tamním fotbalovém areálu dali dobrý guláš a potom jsme se přemístili do Zlína, kde jsme až do časného nedělního rána obešli spoustu restauračních zařízení,“ prozradil ještě Velev.

,,Dávali jsme si pozor, abychom neinkasovali první branku. To se bohužel nestalo. Trefa Beránka totiž hodně ovlivnila zbytek střetnutí. Poskládaní pak utkání zvládli skvěle takticky. Navíc se jim dařily standardní situace. Škoda, že za stavu 1:1 nastřelil Patrik Červenka tyčku. Herně se nám dařilo, smůlu v koncovce jsme ale měli i při dalších šancích,“ konstatoval manažer Benfiky Martin Slaměna.

Ve Fryštáku se hrál i duel o 3. místo. V něm obhájci loňského prvenství Kocovina zdolala tým Black§White 9:6.

,,Po zbytečných pozičních chybách v defenzívě jsme prohrávali 1:3. Teprve potom jsme se zvedli a souboj o bronz jsme obrátili v náš prospěch. Zhruba od 20. minuty se nám dařil rychlý přechod do útoku,“ informoval jeden z tahounů Kocoviny forvard Pavel Petráš.

O 3. MÍSTO:

KOCOVINA – BLACK§WHITE 9:6

Branky: Doležel 3, Petráš 3, Josef Křenek 2, Mahďák – Vít Staněk 2, Kučera, Petr Červenka, Tkáč, Okonkwo.

FINÁLE:

POSKLÁDANÍ – BENFIKA 5:2

Branky: Beránek 2, Barcuch 2, Laciga – Vašulka, Daniel Kolář

Poskládaní: Radek Petr – Pavel Elšík, Vlastimil Barcuch, Tomáš Valenta, Martin Laciga – Roman Holík ml., Lukáš Mezírka, Jakub Beránek, Matěj Velev. Kouč: Martin Holík. Vedoucí mužstva: Tomáš Holík. Trenér brankářů: Jakub Špaček.

Benfika: Zdeněk Jokl – Václav Pavlíček, Jakub Suchý, Bronislav Červenka, Martin Vašulka, Aleš Hellebrand, Patrik Červenka, Martin Blanař, Daniel Kolář, David Sklenář, Vilém Gettler ml.. Trenér: Filip Krejčiřík. Manažer: Martin Slaměna. Realizační tým: Miroslav Kolář, Libor Bůžek, Jiří Jaroš.