Datum a čas konání: 28.4.2024 16:00

KOCOVINA VÍTĚZEM 14.ročníku

o 3.místo  POSKLÁDANÍ - BENFIKA  5:0    nehráno

finále KOCOVINA - LEŠENÍ  3:0 (0:0)

V prvním poločase se hrál vyrovnaný duel ,kdy obě mužstva myslely více na obranu.Čekání na první gól skončilo v 42min. . Po útočné akci Lešení chytil míč brankář Kocoviny Mikel .Rychle si míč položil a obloučkem přes celé hřiště překvapil nejlepšího brankáře turnaje Krajču. Lešení muselo otevřít stavidla své výborné obranné hráze a Kocovina toho využila. Nejdříve Doležel přidal druhý gól  a definitivní zajištění prvního místa zařídil Skalička . Kocovinu potom nemusela už vůbec mrzet neproměněná penalta a mohla začít oslava  vítězství.

Kocovina titul ve Fryštacké lize slavila v sobotu pozdě večer a po krátkém odpočinku také celou neděli

Fryšták – Ve Fryštáku se znovu slaví. Domácí mužstvo Kocoviny v sobotu získalo titul v místní zimní lize v malém fotbale. Stříbrnou příčku ve 14. ročníku soutěže, která byla letos také 3. ročníkem Memoriálu Martina Trojáka, obsadil kolektiv Lešení, třetí místo vybojovali Poskládaní ze Štípy.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášený Jaroslav Krajča (Lešení), za nejlepšího hráče pořadatelé vybrali Martina Mikela (Kocovina).

Kocovina ve finále zdolala Lešení 3:0. Obě mužstva začaly utkání před solidní diváckou kulisou opatrně. Góly proto padaly až po přestávce. O ten první se postaral ve 40. minutě ranou přes celé hřiště Martin Mikel. O šest minut později přidal druhou branku Doležel. Lešení poté otevřelo obranu, ale skórovat se mu nepodařilo. Naopak v dvaapadesáté minutě se Lukáš Skalička po spolupráci s Petrášem postaral o třetí trefu Kocoviny.

,,Zápas jsme zvládli takticky. Vyplatilo se nám čekat na chyby soupeře. Navíc jsme víc ovládali balón. Lešení ale bylo důraznější v osobních soubojích,“ uznal manažer Kocoviny Radim Holomek.

Ten také vybral největší opory ve finále. ,,Bojovalo samozřejmě celé mužstvo. V důležitých momentech nás ovšem podržel jistý Martin Mikel v bráně. V defenzívě byl výborný Bronislav Krajča a naši hru tvořili a zároveň mužstvo usměrňovali Lukáš Skalička a Ivo Lošťák. Hodně nás také motivovala přítomnost přítelkyň hráčů v hledišti,“ užíval si obhajobu prvenství v zimní fryštacké lize Holomek.

A jak Kocovina zlatou příčku oslavila. ,,Hned po zápase jsme v hospůdce na fryštackém hřišti nějaký alkohol samozřejmě vypili. Ten jsme zajedli dobrým gulášem. A po krátkém odpočinku jsme pak v oslavách pokračovali celou neděli,“ nezapíral Radim Holomek.

,,I bez klíčového beka Jindřicha Koláře, jehož do finále nepustily pracovní povinnosti jsme byli favoritovi víc jak polovinu střetnutí vyrovnaným soupeřem. Škoda, že v této pasáži duelu neproměnili slibné šance Dobeš a Vavruša. Neskutečný gól ve 40. minutě Martina Mikela přes celé hřiště zápas rozhodl. V závěru duelu už jsme odpadávali fyzicky,“ přiznal za poražené Lešení Tomáš Rudolf.

FINÁLE: KOCOVINA – LEŠENÍ 3:0 (0:0)

Branky: Mikel, Doležel, Lukáš Skalička.

Kocovina: Mikel – Lukáš Skalička, Josef Křenek, Bronislav Krajča, Ivo Lošťák, Petráš, Doležel, Martin Holomek, Martin Gajdůšek, Kahaja, Chudý. Manažer: Radim Holomek. Kustod: Jiří Tlusták.

Lešení: Jaroslav Krajča – Tomáš Rudolf, Krhůtek, Urbanovský, Vavruška, Dobeš, Dočkal. Kouč: Vratislav Rudolf st.