FC Fryšták vs Hvozdná

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

výsledky 4.kola zimního turnaje

V duelu neporažených mužstev mezi Poskládanými a Lešením vychytal Jakub Špaček nulu

Fryšták – V nejzajímavějším zápase 4. kola 14. ročníku Zimní ligy v malém fotbale ve Fryštáku, který je letos zároveň 3. ročníkem Memoriálu Martina Trojáka, Poskládaní porazili Lešení 6:0. V duelu favorita s černým koněm soutěže se tak překvapení nekonalo.

,,V pohledném utkání bylo Lešení houževnatým protivníkem. Oslabený soupeř celý první poločas poctivě bránil, proto dlouho vzdoroval našemu náporu. My jsme třicet minut zahazovali šance. Teprve po přestávce se naši střelci probudili,“ prozradil vedoucí štípského kolektivu Matěj Velev.

Po změně stran už byli Poskládaní lepší. ,,Byli jsme běhavějším mužstvem. V závěru utkání jsme měli také víc sil. Naopak čtvrtému celku tabulky docházela energie,“ informoval dále Velev.

Ten nakonec za předvedený výkon pochválil celý tým. ,,Souboj s ambiciózním soupeřem se povedl gólmanovi Špačkovi. Jakub nastoupil poprvé v letošním ročníku Fryštacké ligy a hned udržel čisté konto,“ vyzdvihl spolehlivého tahouna v bráně Matěj Velev.

,,Chyběli nám tři hráči základní sestavy. K dispozici jsme neměli obránce Dobeše a Krhůtka a v útoku jsme postrádali Mikuličku,“ upozornil forvard Lešení Marek Vavruša.

Jeho tým však byl silnému celku ze Štípy důstojným protivníkem. ,,Do devětadvacáté minuty jsme drželi stav 0:0. Potom jsme ale po individuální chybě inkasovali první branku a pak už se Poskládaní nedali zastavit. Navíc jsme za stavu 0:3 otevřeli obranu a po dalších chybách jsme dostali další tři góly. Nakonec jsme se nedočkali ani čestné trefy. V koncovce nám totiž chyběl důraz,“ konstatoval po šestigólové porážce zklamaný Vavruša.

Výsledky 4. kola:

Kašava – Louky 7:4 (Jakub Červenka 2, Smetana 2, Petr Červvenka, Križka, Povolný – Zuzaník 2, Vyoral, Kuna), Lešení – Poskládaní 0:6 (Laciga 4, Martin Holík, Mezírka), Fryšták B – Benfika 2:30 (Šobáň, Ivan Večeřa – Lukáš Hrdlička 7, Sklenář 5, Jan Hellebrand 5, Patrik Červenka 5, Bronislav Červenka 4, Houser 3, Hvozdenský), Black§White – Kocovina 0:4 (Josef Křenek 3, Luděk Lošťák).

1. Benfika         4 0 0 65:12 12

2. Kocovina       4 0 0 27:7 12

3. Poskládaní    3 0 0 39:13 9

4. Lešení           2 0 1 20:14 6

5. Louky            1 0 2 13:17 3

6. Kašava         1 0 2 17:22 3

7. Black§White  0 0 4 14:28 0

8. Bonver Berry   0 0 3 8:36 0