FC Fryšták vs Hvozdná

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Rozhovor s Tadeášem Halaštou po zápase s Hlukem

Tři góly za deset minut? Doufám, že to někdy překonám, přeje si Halašta

Když byl ještě malý, měl po pokoji vylepené plakáty s nejrůznějšími světovými fotbalisty. Dnes už žádný konkrétní vzor nemá, přesto i osmnáctiletý dorostenec Tadeáš Halašta může být nejen pro žáčky Fryštáku velkou motivací.Osmnáctiletý fotbalista Fryštáku Tadeáš Halašta (v bílém dresu) v nedělním zápase krajské I. A třídy skupiny B proti Hluku nastříleli tři góly za deset minut. |
Vždyť osmnáctiletý talent ze Zlínska v nedělním zápase krajské I. A třídy skupiny B proti Hluku dokázal, co se nepodaří většině mnohem zkušenějších borců za celou kariéru.Fanoušek Realu Madrid pokořil obranu Spartaku třikrát za deset minut, i přes premiérový hattrick mezi muži byl nakonec smutným hrdinou nedělní parádní přestřelky, kterou hosté díky skvělému finiši opanovali 5:4.„Dát tak rychle hattrick byl skvělý pocit, obzvlášť tak silnému týmu, který aktuálně vede tabulku. Bohužel to na výhru nestačilo, což nás mrzelo o to víc, když jsme dvě minuty před koncem vyrovnali a rozhodující gól padl v poslední minutě,“ smutní šikovný mladík.Hlučané demonstrovali ve Fryštáku svoji sílu. Byť brzy prohrávali 0:3, ještě do přestávku manko stáhli a v závěru završili famózní obrat. „Soupeř hrál určitě dobře. Potvrdil to tím, že zápas dokázali otočit,“ chválil protivníka.Úvod utkání však patřil talentovanému dorostenci. Osmnáctiletý favorita zmrazil třemi údery.„Myslím, že nás Hluk trochu podcenil, takže ho nejspíš rychlé góly zaskočily,“ míní.Dvakrát se mu při rychlém protiútoku podařilo utéct hostujícím obráncům. I na třetí gól, kdy zakončoval přibližně ze vzdálenosti penaltového puntíku, nahrál spoluhráč Josef Valášek. „Jinými slovy do čeho jsem kopl, to byl gól,“ řekl s úsměvem.Tak rychle za sebou tři branky nikdy předtím nedal. „Ale doufám, že to někdy překonám,“ přeje si.Halašta patří mezi ofenzivvní fotbalisty. Již v dětství radši útočil než bránil. Vždycky se snažil nastřílet co nejvíc gólů, nebo je připravovat spoluhráčům. „V mládežnických kategoriích jsem většinou hrál na postu středního záložníka, což se mi líbilo, protože jsem se tak často dostal k míči. Ve starších žácích se mi občas podařilo dát okolo dvaceti gólů za sezonu,“ chlubí se.Mužům vypomáhá třetí sezonu. Kvůli pandemii koronaviru a přerušeným soutěžím ale za první tým Fryštáku odehrál okolo třiceti duelů. vzhledem k pozastavení minulé sezóny kvůli koronaviru jsem toho tolik neodehrál, takže těch zápasů za muže mohlo být kolem třiceti.Na ten poslední ale jenom tak nezapomene. V budoucnu mu jej rádi připomenou kamarádi i věrní fanoušci. „Ohlasy od týmu i příznivců fryštáckého fotbalu byly skvělé, ale v kabině stejně řešíme konečný výsledek zápasu, protože ten je nejdůležitější,“ říká.Spoluhráče po bleskovém hattricku bude muset obdarovat nějakou slivovicí. „Za první gól za muže jsem musel přinést něco na posilněnou, takže očekávám, že mě to tentokrát taky nemine,“ správně tuší.Student strojírenství na Střední průmyslové škole ve Zlíně, kde by měl letos odmaturovat, fotbal hraje hlavně pro radost. Žádné velké ambice nemá, na velkou kariéru nemyslí.„Ale stále mě baví se zlepšovat. Uvidíme, kam mě to zavede,“ zůstává v klidu.

Tadeášovi samozřejmě za vedení oddílu gratulujeme a věříme , že jeho nedělní výkon ještě mnohokrát zopakuje.Taky doufáme , že dodá sílu i ostatním mladým nadějím Fryštáku, kteří v minulosti hráli s ním a bohužel slibně rozjeté kariéry zastavily  (bratři Daňkové , Srovnal , bratři Mačkovi , Macek ,Topič a další ) nebo těm současným hráčům dorostu i žáků.Poskládali by kluci hodně silný tým.