FC Fryšták vs Hvozdná

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Turnaj vyhrála KOCOVINA

Kocovina slavila titul v Zimní fryštacké lize ještě v neděli pozdě večer

Fryšták – Ve Fryštáku se slaví, protože domácí mužstvo Kocoviny získalo titul v místní Zimní lize v malé kopané. Stříbrnou příčku ve 13. ročníku soutěže, která byla letos také 2. ročníkem Memoriálu Martina Trojáka, obsadil kolektiv Poskládaných, třetí místo vybojovala Kašava. Nejlepším brankářem dlouhodobého turnaje byl vyhlášený Martin Mikel (Kocovina), nejlepším střelcem se stal autor 18 gólů Jakub Beránek (Poskládaní).

Kocovina ve finále zdolala Poskládané 4:3. Utkání před početnou diváckou kulisou začaly oba týmy opatrně. První vážnější chybu udělala Kocovina a po ní se ve 20. minutě štípský celek po ráně Veleva dostal do vedení. O vyrovnání na 1:1 se postaral brzy po přestávce Mikel. Domácí mužstvo se uklidnilo a v dalším průběhu zápasu si po trefách Martina Holomka, Ivo Lošťáka a Petráše vypracovalo náskok až na 4:1. V závěrečných osmi minutách Poskládaní Barcuchem a znovu Matějem Velevem už jenom korigovali skóre na 4:3.

,,Byl to hodně těžký zápas. Povedla se nám však první polovina druhého poločasu. Ovšem i za stavu 4:1 byli Poskládaní velmi nepříjemným soupeřem. Cenný skalp jsme ale ubránili,“ oddechl si autor čtvrtého gólu Kocoviny Pavel Petráš. ,,Duel jsme zvládli velmi dobře takticky. Dařila se nám v něm kombinace a rychlý přechod do útoku,“ pochvaloval si Petráš, jehož tým slavil titul celou sobotní noc. ,,Po krátkém odpočinku jsme pak ještě v oslavách pokračovali až do nedělního pozdního večera,“ nezastíral forvard Kocoviny.

,,Zlomovým momentem finále byla pětatřicátá minuta, kdy na mě rozhodčí neodpískali jasný faul. Z následného protiútoku jsme totiž po přečíslení inkasovali druhý gól. Potom už se duel dohrával v nervózní atmosféře,“ nechápal ještě dlouho po střetnutí nepřesný výrok rozhodčích útočník poraženého týmu Matěj Velev. ,,Celkově

jsme však podali výborný týmový výkon. A až do konce zápasu jsme bojovali o obhajobu prvenství z loňského ročníku soutěže,“ upozornil Velev.

V souboji o 3. místo Kašava pokořila Benfiku 7:6 po penaltovém rozstřelu. Také v utkání o bronzovou pozici, přestože obě mužstva postrádaly některé opory, byl k vidění zajímavý a dramatický fotbal. Zápas nakonec rozhodl až v dodatkovém penaltovém rozstřelu Tomáš Červenka.

,,V úvodu střetnutí jsme zahodili tři tutovky. Poté jsme prohrávali 0:2 a později 2:3, 3:4, 4:5, v závěru jsme vedli 6:5. Těsně před koncem jsme jednogólový náskok ztratili. Penalty už byly loterie,“ radoval se ze zisku překvapivého třetího místa kašavský obránce Pavel Zbranek.

,,Do duelu o bronz jsme postavili zkušené mužstvo. Věkový průměr naší sestavy byl 41,5 roku. Soupeř byli sice pohyblivější, ovšem chybělo nám kousek, abychom obsadili třetí příčku,“ byl po střetnutí samozřejmě zklamaný útočník Benfiky Martin Slaměna.

FINÁLE: KOCOVINA – POSKLÁDANÍ 4:3 (0:1)

Branky: Mikel, Martin Holomek, Ivo Lošťák, Petráš - Velev 2, Barcuch.

Kocovina: Mikel – Martin Holomek, Ivo Lošťák, Luděk Lošťák, Josef Křenek, Tomáš Křenek, Lukáš Skalička, Petráš, Bronislav Krajča, Doležel.

Poskládaní: Špaček – Elšík, Barcuch, Petr Novák, Valenta, Roman Holík ml., Beránek, Tomáš Holík, Velev.

O 3. MÍSTO: KAŠAVA – BENFIKA 6:6 (3:3) penalty: 2:1

Branky: Jakub Červenka 2, Petr Zbranek, Pavel Zbranek, Křížka, Kučera, Tomáš Červenka – Jaroš 2, Holeňák 2, Aleš Hellebrand, Chalupa.

Kašava: Kučera – Jakub Červenka, Tomáš Červenka, Pavel Zbranek, Petr Zbranek, Křížka.

Benfika: Sušila – Chalupa, Krejčiřík, Martin Slaměna, Aleš Hellebrand, Jaroš, Holeňák